Zimní sen 2017

Dvouetapový závod na základě pravidel dogtrekkingu s důrazem na orientaci v terénu za extrémního počasí.
Termín:

3.-5. února 2017 PROSEČNÉ

Hodnocené kategorie:
  • Živí – všichni kdo dojdou minimálně do bodu č.3 ve druhé etapě a vrátí se do kostela po svých
  • Mrtví – pořadí dle počtu nalezených bodů (minimum je jeden)
Trasa:

Trasu zdolá každý tým (psovod a pes) dle zanesených bodů v mapě. Každý zanesený bod je bodem povinně průchozím. Tzn. běh-pochod volným terénem, dle vlastního uvážení. Podle podmínek je možné použít běžky a sněžnice. Délka trasy mezi průchozími body tzv. vzdušnou čarou !!! cca 25 km první den, druhý den cca 25km. Spodní reálná hranice délky tratě bude minimálně 70km. Vše je závislé na sněhových podmínkách v době konání závodu.

Časový harmonogram:

Uzávěrka přihlášek:

• 20.ledna 2017 po tomto datu už jen na zvážení pořadatele (2x týmy na divokou kartu). Počet startujících je limitován (27 týmy +2x DK).

Registrace:

• pátek 3.února 2017od 18:00

Start prvního kola:

• pátek 21:00 ve „vlnách“ po 4 týmech (možná změna)

Start druhého kola:

• okamžitě po příchodu z prvního kola, sobota 9:00 nejpozději!

Limit pro ukončení závodu:

• sobota 4.února 24:00 v kostele sv.Alžběty Uherské

Vyhlášení výsledků:

• neděle 5.února 10:00

Hasičárna v Prosečném bude základna, kde si můžou závodníci doplnit zásoby, vyměnit oblečení, najíst se, klidně i vyspat, ale čas stále běží.

Povinná výbava: čelovka, 2 botičky pro psa, izotermická folie, spacák, jídlo a voda pro psa, píšťalka, mapa, reflexní prvky (dostačující jsou dobře viditelné reflexní proužky na oděvu, batohu, reflexní páska atp.)

Telefon:  vzhledem k tomu, že v letošním ročníku nebudeme mít k dispozici trackery, které by mohly sledovat vaši aktuální polohu, je bezpodmínečně nutné mít takový telefon, který vydrží i během extrémních podmínek nabitý. Pokud takový nemáte, půjčte si od babičky čudlíkovou 3310 a nebo si půjčte od kamaráda powerbanku. Nazapomeťe, že v našem případě se bude jednat o jedinou možnost spojení s vámi na trase.

Doporučená výbava: navigace, lyže, sněžnice, trekové hole, bezpečnostní prvky (blikačka, psí postroj s reflexními prvky, svítící obojek...)

Přihlášky:

Startovné:

Vzhledem k omezené kapacitě, startovné 500kč zaslat do 14 dnů od vyplnění přihlášky, jinak bude místo uvolněno dalšímu přihlášenému. Platba možná nejpozději do 25.ledna 2017. Číslo účtu pro platby bude specifikováno nejpozději 20.prosince 2016

Protest:

Lze podat do 3.února 9:00

Trasy budou zveřejněny 15 dní před startem.

Základní občerstvení a teplé jídlo zabezpečí pořadatel po první etapě závodu.

Závod bude realizován za každého počasí, ale pouze v případě, že se přihlásí více jak 15 týmů!

V případě nejasností kontakt: sk.csv.spol@gmail.com