DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

SPORTOVNÍ KLUB ČSV & SPOL.

AKTUALITY

 

& SPOL.

http://sk-csv.maweb.eu

SPORTOVNÍ KLUB MÁ OD ROKU 2017 NOVÝ WEB

TYTO STRÁNKY UŽ NEBUDOU AKTUALIZOVÁNY A INFORMACE NA NICH TUDÍŽ NEJSOU "SMĚROPLATNÉ" :-)

DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ A TĚŠÍME SE NA VÁS NA 

http://sk-csv.maweb.eu

NOVÝ WEB KLUBU
Protože to chceme mít hezké, donutila Mrtvá Srna náčelníka a vznikly nové stránky. 

STRÁNKY JSOU JEŠTĚ V ÚPRAVĚ, PROTO OMLUVTE PŘÍPADNÉ CHYBY.

Děkujeme a těšíme se na vaše názory.

http://sk-csv.maweb.eu/

 

 

ročník 2017: VYHLAŠUJEME DOČASNÝ STOP STAV PŘIHLÁŠEK NA BLOODY WALK

VELMI NÁS TĚŠÍ VÁŠ VELIKÝ ZÁJEM O TENTO TREK, ALE VZHLEDEM K OMEZENÉ KAPACITĚ KEMPU VYHLAŠUJEME DOČASNÝ STOP STAV PŘIHLÁŠEK. SLEDUJTE NADÁLE NÁŠ FACEBOOK PRO PŘÍPADNÁ VOLNÁ MÍSTA. DĚKUJEME

Zimní Sen 2017 je za námi
O víkendu 3.-5.2. proběhl v obci Prosečné v Krkonoších další ročník nevšedně-brutálně-romantické akce Zimní Sen. Na start se postavilo 25 teamů, každý z nichž měl jinou strategii boje, jiné přichystané vybavení a fyzickou kondici. Očekávání byla ale mezi všemi stejná: nezhynout na trase a parádně si to užít. A to si myslíme, že se po všech stránkách vydařilo.

Děkujeme všem sponzorům a zúčastněným a příští rok se těšíme zas.

Uvažované novinky pro BLOODY WALK-adventure VII 2017
Povinný  čtvrteční mítink bude nahrazen pátečním předstartovním chaosem. Start do závodu posouváme na pátek 10:00-11:00. Důvodů k přesunu je několik:
a) omezit pohyb psů na prudkém slunci na co možná nejkratší dobu,
b) aby běžci měli také možnost použít čelovku,
c) ušetříme několika lidem komplikace s uvolňováním v práci ve čtvrtek po obědě.

 

BLOODY WALK se letos pokusí zatraktivnit celý závod a dodat mu  sportovního ducha. Skutečně nepůjde o pouhé extrémně dlouhé venčení psa…..
 

Součástí BW se stávají i 3 rychlostní zkoušky (RZ) a jedna horská prémie (HP)
  RZ č.1 - Start je také zároveň startem první rychlostní prémie  na cca 3km
Po odstartování se obouvají botičky a pes v nich povinně absolvuje prvních 100 metrů závodu.
  RZ č.2 – po absolvování zhruba 55 km docházíte do občerstvovací stanice, která bude k dispozici 24 denně po dobu trvání závodu. Po občerstvení nebo po případném bivaku startuje každý do druhé 3km RZ.
 RZ č.3 - Prolog z důvodu časové náročnosti bude nahrazen jiným závodem. „EPILOG“ ještě nikdo neběžel….po absolvování celého závodu, kdy se vám již bude zdát, že jste v cíli, povolíme Vám sundat batoh a absolvovat závěrečnou RZ na 3 km. EPILOG  je třešničkou na dortu této soutěže. 

Prvních 20 závodníků je klasifikováno. První 20 bodů, druhý 19,třetí…..Vítěz soutěže získává růžový trikot Nejaktivnějšího dogtrekař BW – kategorie ženy- muži

Horská prémie – zhruba po absolvování 90% závodu je vložen diamant soutěže – prostě v místě největšího krpálu je vrchařská prémie. Kdo dosáhne nejlepšího času stane se držitelem trikotu Nejlepší vrchař BW. Vrchařská prémie nemá kategorie, je společná.

Samotný dogtrekking  v roce 2017 nepůjde na Sněžku ale svým převýšením při schválení navrhovaných tratí přesáhne všechna vaše tajná očekávání!
Start závodu a základní tábor pravděpodobně nebude „u Kohoutů na dvorku“ ale v jednom z kempů okolo Vrchlabí (probíhají jednání) nebojte, traverz a brod Malého Labe na trase se staly nedílnou součástí BW.

Zimní sen 2017

Byly vyhlášeny propozice a spuštěno přihlašováni na Zimní sen 2017. Tuto fantastickou akci si nemůžete nechat ujít a vzhledem k omezenému počtu míst se nevyplatí otálet.

http://www.sk-csv.wbs.cz/Zimni-sen-2017.html

Aktualizovaná pravidla členství a nový přihlašovací formulář

Vzhledem k tomu, že se koncem každěho roku mění kde co, přistoupili jsme i v rámci SK ČSV k jistým změnám. V první řadě jsme přestali diskriminovat i jiná plemena, a proto došlo k přejmenování, nyní tedy:

SPORTOVNÍ KLUB ČSV & SPOL.

Sice pár lidí (jako třeba Viktor) protestovalo, protože AAW je přeci jen velmi ceněné plemeno, na druhou stranu ale to je i český fousek, český horský pes nebo třeba husky. Takže se ostatní plemena musí smířit s označením & SPOL.

V rámci těchto změn je tímto tedy také nová možnost příhlasit vašeho svěřence za člena Klubu. K tomu slouží tento formulář. 

https://goo.gl/forms/zn8n8sFNbiEIbc9u2

Prosím, než přistoupíte k jeho vyplnění, přečtěte si pečlivě Pravidla členství na úvodní stránce! Psi, kteří tato pravidla nebudou splňovat, nemohou být za členy přijati.

Děkujeme za pochopení a těšíme se, že vám postupně nabídneme další změny a aktualizace!

Zimní sen

Minulý víkend pořádal SK-ČSV extrémní zimní závod s názvem Zimní sen. Jednalo se o jakýsi zimní dogtrekking s povolenou výbavou v podobě běžeckých lyží a sněžnic. Vzhledem k nevalné sněhové pokrývce nebylo ani jedno příliš využito, ale i tak se počasí podařilo a byl to pravděpodobně jeden z mála letošních opravdu zimní závodů :)

Zvůj zimní sen si nakonec přišlo snít dvacet jedna závodníků, z nichž se deset dostalo do kategorie "živí" - tedy ti, kteří zdolali celou první etapu a z druhé etapy sebrali první tři kontroly. Ostatní byli hodnoceni jako "mrtví" nebo "zombie" (oživlé mrtvoly, které nedokončili první etapu, ale vyrazili na druhou). 

Závod byl opravdu extrémní, jelikož v první noční etapě padala teplota až k -20°C a při denní etapě se sice oteplilo, ale zase cestou sněžilo. I tak všichni statečně bojovali a nikdo neumrzl ;)

Za SK-ČSV nastoupili Ambra a Ares z Heršpic, Anup TAWY, Azték Vlčí dech, Dingo Srdcerváč a na jednu etapu Frisky Whiskey Srdcerváč. Všem účastníkům gratulujeme. Výsledky najdete v příslušné sekci ;)

Remember 2015

V termínu 4. září proběhl druhý ročník závodu Remember (canicross a scooter). Závodu se zúčastnilo úctyhodných pětadvacet závodníků (větší část v obou disciplínách). Opět převažovali českoslovenští vlčáci, ale dorazila i jiná plemena, nejstatečnější byl v kategorii scooter určitě pražský krysařík Fífa :) 

Potěšující je, že akce se zúčastnila valná většina členů SK-ČSV - z jedenácti členů a dvou čekatelů nedorazila jen jedna čekatelka a dva členové (a ještě mají všichni nepřítomnost omluvenou ;)). Všem tedy patří pochvala za vzornou účast a prezentaci klubu ;) 

Celkové výsledky najdete v příslušné záložce, všem k jejich úspěchům gratulujeme :)

A nazávěr - po závodě se k členství klubu přihlásila jedna speciální zájemkyně - Frei Malý Bysterec, která je teď nejstarší členkou Klubu a zároveň zatím jedinou zahraniční členkou :) 

 

Noví členové SK-ČSV

Vedení SK-ČSV :) se shodlo na úpravách podmínek pro přijetí členů do Klubu. A to tak, že na místo absolvování zkoušky vytrvalosti, lez uznat i účast na projektu 1000 mil pro jeden cíl. V rámci této akce musí pes běhnout 40km stejně jako při zkoušce vytrvalosti. Není zde sice udán časový limit, tak jako v případě zkoušky, nic méně oproti zkoušce jde o trasu různým terénem bez přesně vyznačené trasy, takže jde o výkon podstatně náročnější. Proto se nám zdá započítání této akce adekvátní. Ukazuje úplně stejně schopnost psa uběhnout 40km.

Tímto vítáme nově mezi členy SK-ČSV Arese z Heršpic a Frisky Whiskey Srdcerváč, kteří už byli po dlouhou dobu čekateli. A dále pak zcela nové členy Anup TAWY a Altyra z Podřipské samoty. Gratulujeme!

 

 

Opět dogtrekové úspěchy :)

Během jara se několik členů SK-ČSV účastnilo několika dogtreků :) 

Na dogtrekkingu Po stopách Toulovce se na šestnáctém místě umístila Adéla s Aresem a Šedivkou, a na sedmnáctém místě Eliška s Dingem a Friskou. Na Bludné psici došla Eliška s Dingem a Friskou na prvním místě a Pavel s Elli na moc pěkném šestém místě. 

 

 

Šediváčkův long

Sportovní klub československého vlčáka měl své vyslance i na Šediváčkově longu - nejdelším a nejtěžším závodě psích spřežení v ČR a jednom z nějtěžších v Evropě. Tým ve složení Eliška + Dingo + Frisky v kategorii skijoring zdolali sto sedmdesát kilometrů dlouhou trať ve čtyřech etapách dohromady za 19h a 50min a dojeli na čtvrtém místě ze dvanácti startujících, čtyři závod nedokončili. 

Opět se potvrdilo, kde jsou kvality československých vlčáků, když mohou v takto extrémních závodech suverénně konkurovat plemenům k těmto sportům šlechtěným. ČSV jsou opravdu výjimeční psi a měli bychom si více uvědomovat, že jejich hlavní předností není atraktivní vlčí vzhled, ale jejich naprosto neuvěřitelná vytrvalost a odolnost.  

 

Expedice Askiburgion

Sportovní klub československého vlčáka pořádal první víkend v listopadu dvoudenní výlet do Krkonoš na koloběžkách s plnou výbavou, pod názvem Expedice Askiburgion (pro neznalé jde o Ptolemaiovo označení sudetských pohoří). Bohužel se z různých důvodů nakonec zúčastnily pouze dva týmy. I tak se ale akce velmi povedla, počasí bylo super (na začátek listopadu až neuvěřitelně) a celkově jsme si to výborně užili. Expedice měla být zároveň takovou malou zkouškou, před plánovanou podobnou větší expedicí do Pyrenejí, abychom vyzkoušeli "co a jak"... to se podařilo taky, přišli jsme cestou na různé věci, které bude třeba doladit nebo udělat jinak, takže akce splnila účel i v tomto směru. Příště se snad najdou další odvážlivci a sejdeme se ve větším počtu :) 

Celé vyprávění najdete zde.

Fotogalerii zde.

 

Remember

Závod Remember se stal, vedle Bloody Walku, dalším Pavlovým skvělým nápadem pořadaným ve spolupráci s SK-ČSV. Jelikož o této akci je už na těchto stránkách dosti informací, nebudu nosit dříví do lesa a jen řeknu, že si to tu můžete přečíst :) Každopádně tento nápad měl opravdu úspěch a nedá mi to nenapsat, že se Rememberu se zúčastnilo dohromady osmnáct kusů československých vlčáků... zatímco přeboru ČSV ve sportovní kynologii to bylo letos pouhopouhých šest zvířat, včetně jednoho člena SK-ČSV Dinga Srdcerváč. Inu Pavel prostě ví, co pro čévéčkáře vymyslet ;)

Důležitou informací také je, že absolvováním Rememberu splnil Kerb (Cerberus ArQeVa) poslední podmínku pro přijetí mezi členy SK-ČSV. Velká gratulace!

Pro facebook používající lidi najdete fotky od Jakuba Novotného zde.

 

Horská výzva Krkonoše

V uplynulém víkendu se Ares s Šedivkou a Adélou zúčastnili tak trochu jiného závodu - Horské výzvy v Krkonoších, extrémního běhu na 67km. Trať dokázali absolvovat za 12 hodin a 29 minut na šestém místě a nejrychlejší z žen ve své kategorii. Gratulace :)

 

 

Další dogtrekové úspěchy

Elli a Kazan se zúčastnili dalších dvou dogtreků. Šlapanického dogtreku, kde El s Petrem obsadili tradičně smolné čtvrté místo a Kazan s Pavlem došli jedenáctí. A uprostřed léta potom dogtreku Stopou strejdy Šeráka, kde se konečně ukázaly přednosti československých vlčáků - plemene do absolutně každého počasí, včetně pekelného vedra :) a Petr s Ellinou doběhli na prvním místě! Konečně to dokázali a patří jim veliká gratulace :))) Pavel s Kazanem obsadili čtrnácté místo.

Obrázek, jak viděl Šerák Pavel ;)

 

 

Bloody Walk over Krkonoše

Poslední červnový víkend proběhl kultovní, již čtvrtý ročník Bloody Walk over Krkonoše aneb přebor národních plemen v dogtrekkingu, který je pořádán ve spolupráci s SK - ČSV :)

Tradičně dorazilo především spostu československých vlčáků, ale ani jiná národní plemena se nedala zahanbit, dokonce nechyběl ani pražský krysařík :) Dorazila také většina členů a čekatelů členství SK - ČSV. Bohužel ne všichni byli úspěšní - horká favoritka Elli musela odstoupit v půlce trati pro zranění (natažená šlacha, už je v pořádku :)) a závod nedokončil ani Kerb, který by se byl mohl tímto stát řádným členem, ale závaží na druhém konci vodítka už nemělo dost sil :) Úspěšní na longové trati naopak byli Ares a Šedivka, kteří došli s Adélou druzí, Azték s Honzou taktéž ve své kategorii druzí, Frisky coby nová čekatelka klubu došla s Lukášem pátá. V kategorii TUR dorazila na jedenáctém místě Sofa s Janou. No a v neposlední řadě na třetím místě v LONGu došel Dingo s Eliškou, který se tak vrátil po úraze zpátky k aktivnímu sportu :) Všem patří gratulace!

 

 

 

Výsledky Bloody walk 2014

 

PROLOG

Příjmení

Jméno

Čas

Hrabal

David

0:26

Kolář

Petr

0:28

Brabec

Roman

0:28

Novotný

Jakub

0:29

Stehlík

Broněk

0:31

Kurejová

Adéla

0:31

Neumann

Anja

0:31

Václavík

Jan

0:33

Frank

Michal

0:33

Bezucha

Ondřej

0:38

Pakostová

Alena

0:41

Zeman

Lukáš

0:44

Rožňová

Anna

0:45

Janatová

Pavlína

0:46

Honěk

Oldřich

0:49

Riegerová

Eliška

0:53

Cafourek

Václav

0:54

Hellebrandová

Pavla

0:56

Kolář

Petr

0:59

Dušek

Jan

1:01

 

 

 

LONG

DTM1

       

 

 

Příjmení

Jméno

Čas

1

31

Novotný

Jakub

19:15:00

2

18

Václavík

Jan

19:34:00

3

29

Cafourek

Václav

19:51:00

4

9

Brabec

Roman

24:23:00

5

11

Zeman

Lukáš

25:56:00

6

58

Frank

Michal

26:29:00

7

15

Bezucha

Ondřej

30:42:00

 

5

Dušek

Jan

DNF

 

6

Kolář

Petr

DNF

 

7

Kolář

Petr

DNF

 

63

Hrabal

David

DNF

 

DTW1

       

 

 

Příjmení

Jméno

Čas

1

33

Neumann

Anja

18:40:00

2

35

Kurejová

Adéla

22:18:00

3

1

Riegerová

Eliška

25:56:00

4

10

Pakostová

Alena

30:37:00

krátká varianta

64

Janatová

Pavlína

24:48:00

 

DTM2

       

 

 

Příjmení

Jméno

Čas

1

21

Stehlík

Broněk

23:46:00

krátká varianta

51

Honěk

Oldřich

24:35:00

 

DTW2

       

 

 

Příjmení

Jméno

Čas

1

68

Rožňová

Anna

24:37:00

krátká varianta

14

Hellebrandová

Pavla

24:35:00

 

MID

DTM

       

 

 

Příjmení

Jméno

Čas

1

23

Kalivoda

Vladimír

13:32:00

2

17

Pospíšil

Oldřich

15:27:00

 

19

Frundl

Jan

DNF

 

72

Krejčí

Petr

DNF

 

3

Karhofer

Luboš

DNF

 

DTW

       

 

 

Příjmení

Jméno

Čas

1

20

Satinská

Zuzana

14:15:00

1

62

Šafářová

Kateřina

14:15:00

3

32

Pěchoučková

Kristýna

14:19:00

4

36

Jílková

Lenka

15:03:00

 

37

Zítková

Jana

DNF

 

38

Hendrichová

Kateřina

DNF

 

44

Vlková

Adéla

DNF

 

2

Hájková

Kristýna

DNF

TUR

 

 

Příjmení

Jméno

Čas

1

42

Pokorná

Kateřina

3:44:00

2

56

Mazur

Daniel

4:36:00

3

50

Šlajer

Karel

5:34:00

3

61

Zahradníková

Jana

5:34:00

5

67

Kašparová

Věra

6:49:00

5

69

Pačák

Jan

6:49:00

7

39

Arazimová

Hana

7:13:00

8

22

Černá

Andrea

8:00:00

9

57

Hančová

Žaneta

8:01:00

9

59

Kořínková

Jaroslava

8:01:00

11

16

Šuterová

Jana

8:14:00

11

27

Kaňková

Helena

8:14:00

13

55

Vančurovi

Saša a Milan

8:28:00

14

66

Kratochvílová

Jitka

8:52:00

15

45

Pressová

Petra

9:32:00

15

46

Hánlová

Petra

9:32:00

17

25

Lounovi

Renata, Martin, Semír

9:48:00

18

60

Jarešová

Jana

9:52:00

19

47

Růžičková

Valerie

10:26:00

19

48

Růžička

Jan

10:26:00

 

65

Brzkovská

Dana

(6:31:00)

 

.

Nativia Challenge Praha - Hvězda

Ares z Heršpic se tento víkend zúčastnil dalšího canicrossu ze seriálu Nativia Challenge. V konkurenci třiceti tří závodnic vybojovali s Adélou krásné jedenácté místo! Gratulujeme :)

 

 

Zkouška ZVP1

Na konci května proběhla v Židlochovicích na Moravě zkouška vytrvalosti psa, čímž bylo obnoveno po několika letech její pořádání v ČR. Ze členů SK - ČSV se zkoušky zúčastnil Azték Vlčí dech, který už má složenou i zkoušku SVP1, ale dobrovolně si dal repete :) Z čekatelů členství dorazila Amelly Sophia de Molay, která ovšem zkoušku nedokončila, přišla tím o možnost vstoupit mezi členy klubu, ale jak je uvedeno i v etickém kodexu Klubu, pohodlí a zdraví psa je vždy na prvním místě :) Další Sophy pokus bude už určitě úspěšný ;) Po zkoušce se rozhodla přidat k čekatelům klubu Bernadette de Molay, která zkoušku ZVP1 úspěšně absolvovala a nyní už jí chybí pouze jeden úspěšný závod, pro vstup mezi členy Klubu :)

 

 

Aktuality uplynulého víkendu

Uplynulý víkend byl pro členy i čekatele SK-ČSV více než úspěšný. V první řadě je třeba pogratulovat Elli Srdcerváč a Pavlovi, kteří v sobotu společnými silami zdolali ve slovenském Šamoríně SVP3! Trať dlohou 100km uběhla Ellina za 9 hodin a 31 minut a stala se tak jednou z mála žijících ČSV, kteří složili tuto náročnou zkoušku. 

Do Šamorína kromě Elli vyrazili také dva čekatelé členství Cerberus ArQeVa a Azték Vlčí dech, kteří oba absolvovali zkoušku SVP1. Azty jejím složením (2 hodiny 50 minut) splnil podmínky členství Klubu a stal se tak řádným členem! Gratulujeme. Gratulace patří i Kerbovi a Janě za taktéž úspěšné složení SVP1 (3 hodiny 12 minut).

V neděli se Ambra "Šedivka" z Heršpic a její bráška Ares z Heršpic zúčastnili prvního závodu canicrossového seriálu Nativia Challenge v Rokytnici nad Jizerou. Šedivka s "vypůjčenou psovodkou" :))) Eliškou vybojovaly pěkné jedenácté místo z jednadvaceti závodnic. Ares s Adélou doběhli na krásném osmém místě, přednimi už byly jen nejlepší české canicrossařky umisťující se na prvních příčkách na mistrovstvých Evropy, světa atd. Ares absolvováním tohoto závodu splnil jednu ze dvou podmínek pro členství v klubu. Taktéž gratulujeme jemu i Šedivce!

 

 

 

Zkouška vytrvalosti psa letos opět v ČR!

Po dlouhé odmlce je letos opět (konečně ;)) pořádána zkouška vytrvalosti psa u nás. Dosud bylo nutné pro její složení jet na Slovensko. Letos mohou zájemci tuto zkoušku složit na Moravě a to v termínu 31. května 2014. Místo zkoušky je zatím v jednání, rozhoduje se mezi Jedovnicemi a Židlochovicemi (oboje jižní Morava). Bližší informace pro zájemce zatím pouze na facebooku zde, po určení místa budou oficiální propozice vyvěšeny na stránkách KCHČSV. Už nyní ale můžete zasílat přihlášky (či případné dotazy) na email M.Bulikova()email.cz. 

Další obecné informace, rady, tipy a odkazy na zkušební řády najdete v sekci "Zkouška vytrvalosti psa" :) 

 

 

Dogtrekking Šlapanický vlk

Dogtreková sezóna je v plném proudu a minulý víkend proběhl druhý letošní dogtrekking tentokrát ve Šlapanicích u Brna. Zúčastnili se ho dva z našich členů a jeden čekatel, všichni v kategorii LONG na 84km :) Podle všeho se zdá, že Elli Srdcerváč už má "předplacená" čtvrtá místa (DTM1) a trať absolvovala v čase 9 hodin 55 minut. Azték Vlčí dech došel na pěkném třináctém místě (DTM1) s časem 24 hodin 38 minut. Udo "Kazan" z Litavské kotliny dotáhl svého člověka do cíle za 19 hodin 52 minut, což stačilo na jedenácté místo (DTM2). 

Elli Srdcerváč 

    Elli Srdcerváč                                                              Udo "Kazan" z Litavské kotliny

 

    Azték Vlčí dech                                                              Azték Vlčí dech

 

Dogtrekking Po stopách Toulovce

První dubnový víkend proběhl první letošní dogtrekking ze seriálu MČR Po stopách Toulovce v malebném prostředí Železných hor. Závodu se úspěšně zúčastnili i členové a čekatelé členství SK-ČSV.

Nejlépe se umístila Elli Srdcerváč, která se svým parťákem absolvovala 88km dlouhou trasu LONGu v čase 12:43, což stačilo "bohužel" na čtvrté místo v kategorie DTM1 :) Ambra "Šedivka" z Heršpic urazila tutéž trasu za 21:42, což díky poněkud pomalé lidské části týmu stačilo na 13-14 místo v kategorii DTW1. S naprosto stejným výsledkem (21:42 hodin, 13-14 místo, kategorie DTW1) absolvoval závod také čekatel členství Ares z Heršpic. V kategorii MID ženy si pro 21. místo s časem 7:37 došel čekatel členství Azték Vlčí dech. 

Na trek byli původně přihlášeni i zbývající dva členové Klubu - Dingo Srdcerváč a Udo "Kazan" z Litavské kotliny, kteří bohužel ani jeden z důvodu zranění (Dingo zad a Kazan tlapky) do závodu nenastoupili. Nic méně i tak se zdá, že tato sezóna odstartovala pro naše členy poměrně úspěšně :)

 

    Ares a Ambra "Šedivka" z Heršpic                                Ares z Heršpic

 

Kdo by měl zájem vyzkoušet si soužití s ČSV přímo v akci, má možnost.
 

V projektu chovatelské stanice TAWY na pomoc opuštěným ČSV si můžete na dogtrekking Bloody walk  - adventure IV  vypůjčit jednoho z jejich chovanců pro absolvování tohoto závodu. V kategorii dle svého uvážení, sil a po vzájemné domluvě . Celé startovné uhrazené za start těchto psů půjde na jejich podporu ( hrazení veterinární péče). Informace o činnosti chovatelské stanice Tawy na : http://www.tawykennel.cz/


                                                     ...............Přihláška o dva cm níže..............

Přihláška na Bloody walk IV-adventure  zde ke stažení :

 http://sk-csv.wbs.cz/prihlaska_prosecne_2014.doc


 

Závody v canicrossu a scooteru ???
 

Na přelomu srpna a září je možnost zorganizovat tyto dva závody. Drsný běh na cca 3 -4 km v sobotu do oběda a po obědě sebevražednou koloběžku na 5-7km. Jednalo by se o závody, kde si budete moci odzkoušet, jak by vám to slušelo, když byste se začali věnovat sportu.... Budeme vděční za zpětnou vazbu.  Podle zájmu budeme konkretizovat přesné datum, organizaci a časový harmonogram celého víkendu.

 

 

Co lze s Československým  vlčákem dělat ve volném čase ? 
 

V případě zájmu o tyto sporty a jejich provozování kontaktujte nově se formující Klub Československého vlčáka.  Rádi  vám pomůžeme, poradíme, případně necháme odzkoušet.  Naši psi mají s námi amatéry porozumění a snaží se abychom si neublížili. Mohou pomoci i vám v rozhodování zda si vzít domů ČSV nebo zbytek světa. Popřípadě, jak unavit tu šílenou bestii uprostřed obýváku a rozšířit naše řady.

Promo video Sportovního klubu československého vlčáka

Protože naše kamera leží i s kartou někde v Železných horách, je hlavním hrdinou tohoto náborového snímku medialní hvězda Dingo Srdcerváč.


 

Canis-triatlonový šampionát
   

V roce 2015 bychom rádi zorganizovali nový druh sportovních aktivit kolem ČSV . Měl by to být trojdílný seriál závodů, který by vyzdvihl a zdůraznil přednosti ČSV v běžném sportovně vedeném chovu. Jedná se o skijöring, dogtrekking a bikejöring. Tedy lyžemi, pěšky a kolem celým rokem s ČSV. Soutěžní řád a Řád pro ochranu zvířat je již sepsán. Straším s tím takto dopředu, protože by na tuto akci bylo dobré sehnat nějakého donátora a nemusí to být jen finanční podpora, tu snad ani nemám na mysli i když se jí samozřejmě nezříkám. Uvítám i kontakty a doporučení na možnou propagaci v médiích, ceny pro vítěze…… V neposlední řadě dávám na vědomí i z důvodů organizačních. Nerad bych se snažil vyběhávat celý rok papíry na závody pro sebe a Mrtvou srnu. Komu se to líbí, ať udělá čárku, ostatní spláchnou a umyjí si ruce. V případě, že jsem se nesekl ve výpočtu, dalo by se dát ze startovného až 80% na pomoc ČSV V NOUZI. Uvítám psy a jejich majitele, jak z Čech, tak i ze Slovenska, Polska a ostatních přidružených států.